محبوبترین مبغوض

   نهری از کوثر / درآمدی بر سبک زندگی اسلامی / نهر سوم .. 

 

مرد شامی گذرش به مدینه افتاده بود. در حال قدم زدن در شهر بود که با امام حسن مجتبی (علیه السلام) روبرو شد و از حضرت پرسید: آیا حسن بن علی تو هستی؟!

حضرت فرمودند: بله

مرد شامی به محض اطمینان یافتن از اینکه وی حسن بن علی است، بدون هیچ درنگی شروع کرد به فحاشی کردن به حضرت و پدر و مادرش! چشمانش را بست و دهانش را باز کرد و ... فحاشی به حضرت امیر (علیهالسلام)! فحاشی به حضرت زهرا (علیها السلام) و البته فحاشی به خود امام حسن مجتبی (علیه السلام) !!!

امام مجتبی (علیهالسلام) همچنان که مرد شامی مشغول فحاشی بود، سر مبارک را پایین انداخته و فقط گوش میکرد؛ تا اینکه فحاشی مرد به پایان رسید. امام سر مبارک را بلند کرده و با مهربانی فرمودند: ای مرد به گمانم از اهل شام هستی!

آن مرد با قیافه ای حق به جانب گفت: بله!

پس امام فرمودند: ای مرد شامی! اگر در مدینه جائی برای سکنی گزیدن نداری، به تو جا و مکان میدهم که استراحت کنی و شب را در اینجا بمانی! اگر هم گرسنه هستی به تو غذا میدهم تا گرسنگی ات رفع شود!

مرد شامی به منزل حضرت رفت و مورد پذیرایی مفصل حضرت قرار گرفت و شب را در منزل حضرت ماند. رفتار کریمانه ی حضرت، مات و مبهوتش کرده بود.

صبح روز بعد که قصد رفتن داشت، به وجود مقدس امام حسن مجتبی (علیه السلام) عرض کرد:

« دیروز که به مدینه آمدم، مبغوض ترین انسان ها نزد من شما بودید، اما حالا که قصد رفتن از مدینه را دارم، محبوب ترین افراد نزد من شما هستید .. »

 

 

* پی نوشت:

- تولدت مبارک عزیزکم

/ 23 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نوکرالحسین

...کریـــــــــم کاری بجــــز جود و کرم نداره....

ارتفاعات انار

سلام و خداقوت . کریم هستند دیگر ... از کریم رفتاری غیر از این برنمی آید ! . . . تولدشان مبارک . چه منبری رفته اند ! این منبر شنیدن دارد .

شاید یک عاشق

بعد خوندنش داشتم فکر میکردم اگه همین اتفاق واسه ما بیفته چیکار میکنیم ؟ یه لحظه خجالت کشیدم .. دیگه به فکر کردن ادامه ندادم .. _____________________________________________ راجع به برچسب : ای جوووووووووووووووونم خیلی بزرگ شده ماشالا .. از من میشنوید من بعد از این بعد گذاشتن عکسش روزی 2 ، 3 بار واسش اسفند دود کنید . خدایی نکرده چشم میخوره عزیزکم [قلب] ایشالا همینجوری توی این دم و دستگاه بمونه .. با اون بلندگویی که دستش گرفته .. [لبخند] فکر کنم باید بچه شیرین و شیطونیم باشه [قلب] ولی آقای شاکری خیلی خوب کاری میکنید با این فواصل عکساشو میذارید . آدم قشنگ تغییراتش رو حس میکنه خدا حفظش کنه براتون [گل]

افسون سخن

سلام ببخشید که این روزها کمتر سر می زنم ... اما هر وقت هم که سر می زنم ، دست پر برمی گردم. خدا خیرتون بده . تولد آقا زاده هم مبارک . زنده باشه انشاءالله

سنی مذهب.

ب امر رفیق عزیز تر از جانم آمدم اینجا. اهل بیت حفظتون کنن. در پناه حضرت علی باشید.

گریه های امپراتور

سلام.سریع برید این ادرس! atashzar.persianblog.ir تا 15 اسفند فرصت دارید نامه هاتون رو توسط صاحب این وبلاگ به ضریح جدید اقا بریزید. naagofteha@gmail.com

سجاد

خدا توفیقتان بدهد

ارتفاعات انار

سلام زنده باشند انشاالله . و ان شاالله از یاران امام زمان - عجل الله تعالی فرجه الشریف - باشند .

سیب گلاب

حالا اگر ما بودیم [نگران]

باز باران

اللهمَّ صلِّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم [گل]