قالب وبلاگ

   نهری از کوثر / درآمدی بر سبک زندگی اسلامی / نهر هفتم .. 

 

در اوایل زندگی خود در کنار تبلیغ و ارشاد، به کار کشاورزی در روستای خود «نیار» اشتغال داشت. روزی در زمانی که مشغول زراعت بود، اتفاقا آب، سیبی را با خود آورد و او هم آن را گرفت و خورد. بلافاصله با خود گفت: «این سیب برای که بود؟ و چرا آن را خوردم؟». کسی را در مزرعه به کار گمارد و از کنار آب برای پیدا کردن صاحب سیب به راه افتاد. پس از مدتی صاحب باغ را پیدا کرد و جریان را به او گفت. صاحب باغ که مرد روشن ضمیری بود، او را انسان خوبی یافت. به او گفت: «آیا ازدواج کرده ای؟». گفت: «خیر، ازدواج نکرده ام». صاحب باغ گفت: «آب کشاورزی شما از بین همین باغ می گذرد و سیب هم مال درختان این باغ است و من آن را حلال نمی کنم». هر چه وی اصرار نمود و حتی خواست پول بدهد، صاحب باغ قبول نکرد و گفت: «با یک شرط حلال می کنم. دختری دارم اگر با آن دختر ازدواج کنید که البته هم کور است، هم کر است و هم شل، حلال می کنم». او هم ناگزیر قبول نمود. صاحب باغ او را به خانه خود برد و مجلس جشن عروسی برقرار کرد. و وی به حجله روانه شد.

وقتی تازه داماد، نوعروس را در نهایت کمال و جمال دید، پدر عروس را خواست و از او پرسید: «شما که گفتید دختر من کور و کر و شل است، حال آنکه این دختر آن چنان نیست؟». پدر دختر پاسخ داد: «این که گفتم دختر من کر است چون غیبت کسی را نشنیده، کور است چون با دیده خود به نامحرمی ننگریسته و شل است چون بدون اجازه پدر و مادرش از خانه بیرون نرفته است». او هم همسر خود را برداشته و پیش پدر و مادر خود به نیار آورد.

 

باید هم نتیجه چنین پدری، پرورش پسری چون مقدس اردبیلی باشد . . .

[ جمعه ۱۳٩٢/٢/۱۳ ] [ ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب