قالب وبلاگ

   نهری از کوثر / درآمدی بر سبک زندگی اسلامی / نهر پنجم .. 

 

بانویی به محضر حضرت زهرا (سلام الله علیها) آمد و عرض کرد: "مادرِ ناتوانی دارم که درباره نماز، به احکام و مسائلی ناآگاه است و مرا نزد شما فرستاده تا آن احکام را از شما بپرسم." فاطمه زهرا (سلام الله علیها) فرمودند: بپرس. او ده سؤال، پشت سر هم پرسید و پاسخ آنها را دریافت کرد. آن‏گاه از بسیاری سؤالات خود شرمنده شد و عرض کرد: "ای دختر رسول خدا، بیش از این شما را زحمت نمی‏دهم."

حضرت فاطمه (سلام الله علیها) فرمودند: « آنچه نمی‏دانی بپرس، آیا شخصی را می‏شناسی که در برابر صدهزار دینار (سکه طلا) اجیر شود که فقط یک روز بار سنگینی را بالای بام ببرد، و اظهار خستگی کند؟ » او عرض کرد: نه. حضرت فاطمه(سلام الله علیها) فرمودند: « من نیز در پیشگاه خدا اجیر شده‏ ام که در برابر هر مسأله ‏ای که می‏پرسی، و به تو پاسخ می‏دهم، پاداش بسیار بگیرم که اگر بین زمین تا عرش را پر از گوهر ناب کنند و به من بدهند، باز ارزش آن پاداش بیشتر است، بنابراین من سزاوارتر از آن هستم که اظهار خستگی کنم. من از پدرم رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) شنیدم که فرمودند: علمای شیعه ما در قیامت به مقدار علمشان و به اندازه تلاششان در راهنمایی مردم، پاداش می‏برند. »

 

زین الدّین علی بن احمد عاملی، شهید ثانی، مُنیة‏المرید، ص2

[ شنبه ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:۳٦ ‎ق.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب