قالب وبلاگ

خیلی ها به کربلا میروند. خیلی ها زائر حسین میشوند. خیلی ها زیر قبه حسین (علیه السلام) دست به دعا میشوند. خیلی ها شب تا به صبح را در حرم ارباب مبگذارنند. اما ممکن است این خیلی ها، با وجود این همه توفیق، هیچ عطر و بوئی از حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) نگرفته و حتی عباداتشان موجب ایجاد حس غرور در برابر خدای متعال گردیده و آنها را به قرب شیطان نائل آورد.

دوستی قدیمی برایم تعریف میکرد یک روز که وارد مجلس درس اخلاق یکی از عرفا شده بود، آن عارف شروع کرده بود از غضب الهی و عذاب دوزخ گفتن. این رفیق ما که تازه از کربلا برگشته بود، پیش خودش گفته بود: « من که عذاب نمیبینم. چون تازه کربلا بودم » و همان لحظه آن عارف که حرف دل این رفیق ما را از طرق ماورائی شنیده بود، با صدای بلند گفت: « شمر هم به کربلا رفته بود! این که معیار نیست » ...

این دو بند، مخاطب خاص داشتند ..


اما مثل همیشه، نسبت نگفته هایم به گفته هایم، مانند نسبت ندانسته هایم به حقایق عالم در مقایسه با دانسته هایم است. یعنی مثبت بی نهایت!! سالی که گذشت، برای من سراسر تمرین بریدن و گسستن و انقطاع بود. اصلا سال 91 برای من، سال ورزیدگی روح بود. سال بریدن از خیلی اشخاص و اشیاء و علائق و غیره. و حالا که بعد از گذشت این سال سخت، تا حدی آمادگی و توانائی بریدن آنی از خیلی تعلقات را پیدا کرده ام، ربّ ممتحن به انقطاعی دیگر مبتلایم کرده است، تا اینکه شاید ورزیده تر از قبل شوم؛ و شاید هم کمی مقرب به درگاهش. انقطاعی که پس از 10 روز سفر عتبات عالیات، 6 روز سفر راهیان نور، و دو روز سفر قم در مسیر گامهایم گذاشت تا ببیند چه میکنم. و البته او میداند که بنده ی کوچکش، پ مثل همیشه های این یک سال، به این انقطاع هم با شکر و تسلیم و رضا، تن خواهم داد. او میداند که من عادت کرده ام به این بریدنها ..

بگذارید نگفته هایم، نگفته بمانند ..

فقط توصیه میکنم که با آب طلا، این آیه را بر سردر قلب هایتان بنویسید:

« المال و البنون زینة الحیاة الدنیا و الباقیات الصالحات خیر عند ربک ثوابا و خیر أملا »

 

 

 پی نوشت:

- به یاری خدا بعد از ایام فاطمیه و برطرف شدن برخی مشکلات، وبلاگنویسی را بطور جدی از سر خواهم گرفت.

[ چهارشنبه ۱۳٩٢/۱/٢۱ ] [ ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب