قالب وبلاگ

   نهری از کوثر / درآمدی بر سبک زندگی اسلامی / نهر چهارم .. 

 

همواره نسبت به پدر و مادر خویش ‍ به صورت متواضعانه ای اداى احترام میکرد. حتى در همان دوران نوجوانى اگر مادرش به او مى گفت: برو پدرت را از خواب بیدار کن ، براى وى مشکل بود که با صدا زدن ، پدر را از خواب بیدار کند.

در یکی از روزهائی که در نجف بود، مادرش صدایش زد و به او گفت: برو و پدرت را صدا بزن، که براى صرف ناهار تشریف بیاورد. او هم به طبقه بالا رفت و دید پدرش در حال مطالعه خوابش برده است. ماند که چه بکند. با خود گفت: خدایا! امر مادر را اطاعت کنم، یا با بیدار کردن ایشان از خواب باعث رنجش خاطر مبارکشان شوم؟ فکری به ذهنش رسید. خم شد، لبهایش را کف پاى پدر گذاشت و چند بوسه از پاى پدر برداشت، تا اینکه پدر بر اثر بوسه های پسر، از خواب بیدار شد و وقتى این علاقه و ادب و احترام را از او دید، فرمود: شهاب الدین تو هستى؟ عرض کرد: بلى.  پدر هر دو دوستش را به سوى آسمان بلند کرد و گفت: پسرم! خداوند عزت تو را بالا ببرد و تو را از خادمین اهل بیت (علیهم السلام) قرار دهد.

لذا این روحانی وارسته، حضرت آیت الله نجفى مرعشى (قدس سره) همیشه می فرمود: هر چه دارم از برکت دعاى پدر است و من به این مقام و موقعیت نرسیدم مگر به برکت دعاى پدر ..

[ شنبه ۱۳٩۱/۱٢/۱٩ ] [ ۱:٢٢ ‎ق.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب