قالب وبلاگ

خیلی دلم به حال "آل هاشمی" سوخت، وقتی که دیدم پدرشان، که عمری بر مسند شاهی نشسته بود، هم اکنون کاسه گدائی به دست گرفته و عزت میطلبد از این و آن. حالا او دیگر به اندازه یک رئیس جمهور که هیچ، به اندازه یک نماینده مجلس هم حامی ندارد و نمیتواند وارد مجلس بشود. کشاورزی هم که دیگر از او بر نمی آید و فرزندانش هم یکی یکی بوق رسوائی شان به گوش مرغان آسمان رسیده و بازار کسب و کار و تجارتشان کساد شده است.


خلاصه هر چه باشد این دختر و پسرهای قد و نیم قد، سالهای سال است که زیر عبای بابا اکبرشان روزی خورده و از همه نعمات دنیوی بهره مند بوده اند، و عوضِ هر آنچه که به دیانتشان اضافه نشده، بر صفرهای موجودی حسابهای بانکی شان در سوئیس و لندن اضافه شده است.

مقایسه ی دوران پر زرق و برق نه چندان دور آل هاشمی، با اوضاع خرابِ حال حاضرشان، من را بر این داشت که برای آنها شغل شریفی پیدا کنم که خدای نکرده در اثر بی پولی و بیکاری، دچار افسردگی و سپس دلمردگی نشوند و هیچوقت به ...خوردگی و دریوزگی نیفتند. چون که اینها در عمرشان غذائی کمتر از سلطانی و چنجه و بختیاری و بیفستراگانوف و کوکتولمولوتوف و سیمینف و چخوف و تف، نخورده اند که !! و نفخشان زیاد میشود اگر چیزی پائینتر از اینها بخورند. خلاصه اینکه گشتم و برایشان شغلی پیدا کردم که علاوه بر سازگاری با روحیاتشان، تخصص انجام آن را هم داشته باشند، و همچنین آن شغل، امکانات رفاهی مورد نیازشان در این روزها را برایشان تامین نماید.

و این است آن شغل شریف:

 

...

و اینها هم در اثبات این مدعا، که آل هاشمی استادند در این حرفه:

 

 

 

 

 

 

 

و انصافا باید پذیرفت که تبحر هیچکدام از بر و بچه ها به پای تبحر پدر نمیرسد

دود از کنده بلند می شود !!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

. . .

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/٧/٤ ] [ ٢:۳۱ ‎ق.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب