قالب وبلاگ

امام صادق فرمود: هر که فاطمه را آنطور که سزاوار است و حق معرفت اوست بشناسد، شب قدر را درک کرده است، و همانا آن حضرت فاطمه نامیده شده است زیرا مردم از شناخت او بریده شده اند و عاجزند. (بحارالأنوار - ج:43 - ص:65)

 

و کیست آنکه کند درک، قدر و شأن تو را


مادر جان!

چه کنم با این پریشانی ای که برای من ساخته اید؟ هم رسول خدا و هم پسرانت که همه امیران قلبم هستند، دائم شما را نشانم میدهند و به سوی شما سوقم میدهند. می آیم به سوی شما و از طرفی میبینم شما آنقدر غرق در علی (ع) بودید که دست از دامانش نکشیدید، تا عاقبت دستتان را با غلاف شمشیر قلم کردند؛ به سلاح اشک متوسل شدید و با دلتان هم دست از دامان علی (ع) کوتاه نکردید. همه گفتند: "فاطمه"؛ و فاطمه گفت: "علی" و علی گفت: . . .

درک و فهم من به این چیزها قد نمیدهد که بخواهم بفهمم معنای این سوق دادن‌ها و ارجاع دادن‌ها را. نمیدانم آخر سر باید چه کنم؟ اما با همه نفهمی ام، خوب میفهمم و خوب میدانم که محمد و فاطمه و علی (علیهم السلام)، در شب قدر، مثل هر شب جمعه، پیشرو تمام اولیاء و اوصیاء و انبیاء، خود را به کنار گودال قتلگاهی می‌رسانند که مذبح عزیزترین قربانی خداست !!

و من هم به تأسی از آن‌ها، زار و خسته و شکسته، با پای دل، خود را به صحن شاه شهیدم میرسانم؛ تا اینکه دریا دریا اشک بریزم به پای پیکر خونین او. و روضه خواهم خواند برای دلم؛ روضه ای از زبان خواهرش. روضه ای که قاتل جانم شده در این یک ماهه‌ی برگشتنم از کربلا. و این است آن روضه: که ای برادر!

انصاف نیست لشکر کوفه کفن شوند        عریان تو را مقابل مادر رها کنند

[ سه‌شنبه ۱۳٩۱/٥/۱٧ ] [ ٦:٢٩ ‎ب.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب