قالب وبلاگ

   نهری از کوثر / درآمدی بر سبک زندگی اسلامی / نهر شانزدهم .. 

 

عبدالملک بن مروان اطلاع پیدا کرده بود که شمشیر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلّم در اختیار امام زین العابدین علیه السلام است و تصمیم گرفت برای رسیدن به مقاصد شوم خود و سوء استفاده از آن شمشیر، آن را به چنگ آورد. به این منظور قاصدی نزد امام سجاد علیه السلام فرستاد و تقاضا کرد تا آن شمشیر را برای او بفرستد و در پایان نامه اضافه کرد که: هرکاری که داشته باشید، فورا انجام می دهم.

امام به تقاضای عبدالملک پاسخ رد داد و وی را به شدت خشمگین ساخت. عبدالملک نامه ی تهدیدآمیزی به امام نوشت و در آن اظهار داشت: اگر شمشیر را نفرستی، حقوق تو را از بیت المال قطع می کنم.

امام بدون ذره ای خوف، در پاسخ نوشت:

«اما بعد، خداوند متعال خود عهده دار شده است که بندگان پرهیزکارش را از امور ناخوشایند نجات بخشد و از آنجا که گمان نمیبرند، روزی دهد. و در قرآن می فرماید: «ان الله لا یُحِبُّ کلَّ خَوّانٍ کَفور» (حج/32 - خداوند هیچ خیانت کار ناسپاسی را دوست ندارد»

آنگاه خطاب به عبدالملک افزود: «بنگر کدام یک از ما بیشتر مشمول این آیه هستیم؟»

[ شنبه ۱۳٩٢/٤/۱٥ ] [ ٩:٤۳ ‎ق.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب