قالب وبلاگ

   نهری از کوثر / درآمدی بر سبک زندگی اسلامی / نهر دوازدهم ..

مردى از انصار قصد مسافرت داشت. به همسرش گفت: تا من ازمسافرت بر نگشته ام تو نباید از خانه بیرون بروى. پس از مسافرت شوهر، زن شنید پدرش بیمار است. کسى را نزد پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله فرستاد و پیغام داد که شوهرم مسافرت رفته و به من گفته است تا برنگشته، از منزل خارج نشوم. اکنون شنیده ام پدرم سخت بیمار است، اجازه فرمایید من به عیادتش ‍ بروم؟ پیغمبر صلى الله علیه و آله فرمود: «در خانه ات بنشین و از شوهرت اطاعت کن!». چند روزى گذشت. زن شنید که بیماری پدرش شدت یافته. بار دوم خدمت پیامبر صلى الله علیه و آله پیغامى فرستاد که یا رسول الله! اجازه مى فرمایید به عیادت پدر بروم؟ حضرت فرمود: «نه ! در خانه ات بنشین و از شوهرت اطاعت نما!». پس از مدتى شنید پدرش فوت کرد. بار سوم کسى را فرستاد و پیغام داد که پدرم از دنیا رفته، اجازه فرمایید بروم در مراسم عزاداریش شرکت کنم و برایش نماز بخوانم؟ پیامبر صلى الله علیه و آله این دفعه هم اجازه نداد و فرمود: «در خانه ات بنشین و از همسرت اطاعت کن!» پدرش را دفن کردند. پس از آن پیغمبر صلى الله علیه و آله کسى را به سوى آن زن فرستاد و فرمود: «به او بگویید به خاطر اطاعت تو از همسرت، خداوند گناهان تو و پدرت را بخشید».

 

* پی نوشت:

- اگر سجده کردن برای غیر خدا جایز بود، دستور میدادم تا زن در برابر شوهرش سجده کند (رسول گرامی اسلام - منبع: فروع کافی، ج 5، ص 507)

- بحمدلله در این چند روز متوجه شدم که تعدادی از مخاطبان این وبلاگ از اساتید علم رجال و از اساتید علم درایة الحدیث هستند. چرا که نقدهای اساسی بر محتوای احادیث ذکر شده وارد میکنن!!! و حالا این سوال بطور جدی تر برام مطرح شده که این اساتید، با این علم سرشار و این دغدغه های فزاینده، خودشون در زمینه سبک زندگی اسلامی چه کار سترگی انجام دادن؟ (البته میدونم که سوالم بی جواب خواهد موند ..)

- لا طاعة لمخلوق فی معصیة الخالق .. مولا

[ جمعه ۱۳٩٢/۳/۱٧ ] [ ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ ] [ سجاد شاکریــ ] [ نصـایح () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

" بین الطلوعین " یعنی فاصله‌ی زمانی بین دو طلوع مقدس؛ یعنی فاصله‌ی بین طلـوع سر بریده‌ی حضرت خورشید بر فراز نیزه، و طلوع پرچـم " یالثــارات الحسیـن " بـر فــراز خانه‌ی کعبه. و مــا اکنون در بین الطّلوعیـن به سر میبـریم! به طلوع اول که نرسیـدیم؛ امــا طلوع دوم در راه است. نکند خوابمــان ببرد و بعد از طلوع،از خواب بیدار شویم! که دیگــر آنگاه نماز قضا شده و واجبی مغفول مانده. اصلا اگر خوابیدن در "بین الطلوعین" بـرای همه مکروه است، برای خونخواهـان حسین حرام تر از حرام است !! نکند خواب باشیم، خواب بمانیم و بعد که بیدار شدیم ببینیم به جــای پرچـم "یالثـارات الحسیـن" سـر امــاممــان بـر نیــــزه رفتـه باشد . . .
موضوعات وب
امکانات وب